אודות Helicon Books

Helicon Books היא חברת מחקר וטכנולוגיה העוסקת בפיתוח והטמעת טכנולוגיות מתקדמות בתחום הספרים הדיגיטלים. כחברה העומדת בחזית הטכנולוגיה בתחום הספרים הדיגיטלים, Helicon Books מסייעת להוצאות לאור, חנויות ספרים, ספריות וארכיונים במעבר מעולם הפרינט לעולם הדיגיטלי תוך מתן יעוץ וסיוע באימוץ טכנולוגיות חדשות עבור התוכן שברשותן.

אנו עוסקים ביעוץ לחברות, הפקת ספרים דיגיטלים, התאמה ופיתוח של אפליקציות קריאה רלוונטיות ומותאמות אישית ללקוח, פיתוח אפליקציות ותוכנות בתחום, פיתוח חנויות יעודיות לספרים דייגטלים, שירותי social DRM ועוד. 

השירות העיקרי שלנו הוא פלטפורמת ענן המשמשת את מרבית חנויות הספרים הדיגיטליים בישראל לשליחת ספרים לקוראים שלהן. פלטפורמת הענן באה ביחד עם אפליקציית הקריאה הנפוצה ביותר בישראל, אפליקציית HBreader. ניתן לומר שכיום כ 50% משליחות הספרים הדיגיטליים לקוראים נעשה דרך הפלטפורמה שלנו.
בנוסף לפלטפרומת הענן אנו נותנים גם שירותי הפקת ספרים דיגיטליים תוך הקפדה על איכות מירבית וחווית קריאה מקסימלית.

Helicon Books היא מיזם של חברת הליקון טכנולוגיות בניהולו של אורי עידן. אורי עידן הוא יזם בעל נסיון רב שנים בניהול חברות ופיתוח טכנולוגיות בתחום התוכנה והאלקטרוניקה. כמי שעמד בעבר בראש המשרד הישראלי של ה W3C- איגוד התקינה באינטרנט, אורי מביא איתו ניסיון והיכרות עם  תקני ה HTML וה XML המהווים את הבסיס לתקני הספרים הדיגיטליים כיום אורי לקח חלק בפיתוח תקן ה EPUB התקן הנפוץ בעולם לספרים דיגיטליים.

ספר דיגיטלי דורש מומחיות מיוחדת על מנת להתאים את התוכן לכל סוגי אפליקציות הקריאה ולכן המרה אוטומטית במקרה זה אינה מספקת את התוצאות הראויות. על מנת לנצל את יכולות אפליקציות הקריאה הקיימות בשוק  במלואם, יש להכיר היטב את התקנים ויכולותיהם. זו המומחיות שלנו. כמו כן ספרים דיגיטליים מציבים אתגרים חדשים למיון וקטלוג. כבר אין צורך בעבודה ידנית של מעבר על עשרות או מאות ספרים על מנת לקטלגם. כל ספר דיגיטלי כולל בתוכו מידע רב הניתן לקריאה על ידי תוכנה. המומחיות שלנו תעזור לכם לנצל במלואו את המידע הזה לצורך בניית קטלוגים אינטראקטיביים של ספרים.